TR EN

Genel Kurallar ve Şartlar

 

1. Tanım:

Aşağıdaki şartlar www.zenahouse.com (bundan böyle Mülk Sahibi) ile tüm kiracılar (bundan böyle Misafir) arasında üzerinde anlaşılan taşınmaz kiralamalarında geçerlidir.

Mülk Sahibi, kısa dönemli ikamet veya tatil evini aşağıdaki şartlarla misafire kiralar. Adı geçen ikametgah sadece kişisel kullanım içindir ve hiçbir şekilde profesyonel kullanım için değildir, işyeri veya ofis olamaz. Misafir, konaklama ve ona bağlı hizmetleri Ìzmire`a yapılan bir iş veya eğlence gezisi çerçevesinde olduğunu bilip kabul etmektedir ve bu durum işbu kontratın temel geçerlilik şartıdır.

Üzerinde anlaşılan kira çarşaflar, standart mutfak aletleri, elektrik, doğalgaz ve su faturalarını, temizlik ve tüm vergileri kapsamaktadır.

Misafir (ona eşlik eden tüm aile fertleri ve yakınlar dahil) kiralanan taşınmazın bulunduğu binadaki sakinleri rahatsız edecek hiçbir davranışta bulunmayacağını beyan eder. Kontrata uymayan huzuru ve düzeni bozacak herhangi bir davranış Misafirin sorumluluğudur ve Mülk Sahibi bu tür bir davranışta üçüncü bir tarafın rolü dahi olsa Misafiri muhatap alır. Misafir bina kurallarına uymakla yükümlüdür. 

Misafir, Mülk Sahibinin Misafire ait kişisel eşyaların zarar görmesi, kaybolması veya çalınması durumlarında hiçbir sorumluluk almadığını bilip kabul eder. Misafir bu durumlardan doğan zararını Mülk Sahibinden tazmin edemez.

Kalışı sırasında taşınmazdaki tüm zarar ve ziyandan sorumludur. Misafir hırsızlık olmaması için taşınmazda bulunduğu müddetçe kapı ve pencereleri kilitli tutarak gerekli önlemleri alacaktır. Misafirin ihmalkarlığından kaynaklanan sebeplerle hırsızlık olursa Mülk sahibinin sigorta poliçesi kapsamı dışındaki eşya ve mobilyaların tazmininden şahsen veya Misafirin sigortası aracılığıyla yükümlüdür.

Misafir kaldığı dönem itibariyle , daire ve çevresinde çevre sakinlerini rahatsız edecek tüm davranışlardan kaçınmalıdır.Gece geç saatlerde aşırı gürültü ve/veya komşu ve diğer daire sakinlerini rahatsız edebilecek tüm davranışlardan kaçınmalıdır.

 

Kaporası alınmış rezervasyon iptallerinde, kapora iadesi yapılmaz.Daire teslim edildikten sonra kiralama süresi dolmadan daireden daha önce ayrılmak durumu söz konusu olduğunda para iadesi kesinlikle yapılmaz.